Blockchain v nemovitostech: luxusní budova v hodnotě 30 milionů dolarů byla ztokenizovaná na blockchainu Ethereum

KAŽDÝ SI MŮŽE KOUPIT ČÁST

Luxusní budova stojící na Manhattanu v New Yorku v celkové hodnotě 30 milionů dolarů se stala první newyorskou budovou ztokenizovanou na blockchainu. Nemovitost stojící ve čtvrti East Village má 12 podlaží, každé z nich o rozměru 520 metrů čtverečních. Nemovitost je nyní vlastněna nespecifikovaným množstvím držitelů tokenů na veřejném blockchainu a každý token reprezentuje vlastnictví části budovy. 

Tokenizování nemovitostí umožní investice i lidem s malým obnosem peněz. To je zlomovým momentem zejména pro ty, kteří žijí ve městech, kde jsou ceny nemovitostí vysoké. Ryan Serhant, realitní makléř který obchod zprostředkoval uvedl, že tokenizovaní nemovitostí na blockchainu odstraní tlak tradičního financování bankami, což je dle jeho názoru zdravější.

 

BLOCKCHAIN PŘINESE REVOLUCI DO FINANCOVÁNÍ NEMOVITOSTÍ

Tato nová metoda, která digitálně reprezentuje vlastnictví hmotného majetku na blockchainu, se již ujala ve světě výtvarného umění. Obraz Andyho Warhola byl nedávno vydražen za 5,6 milionů dolarů prostřednictvím blockchainu Ethereum.

Tokenizování nemovitosti v New Yorku byl výsledkem spolupráce mezi experty na tokenizaci a blockchain ze společnosti Fluidity a společnosti Propellr, zaměřené na digitální aktiva. Generální ředitel Propellr Todd Lippiatt se domnívá, že technologie blockchain a tokenizovaná aktiva změní trh s nemovitostmi a cennými papíry, neboť tradiční struktury cenných papírů a způsoby jejich vydávání se již dlouho nevyvíjely.