XIXOIO podpořilo vznik videokanálu TOKEVIZE

30. 1. 2020

TOKEVIZE vznikla 28. 3. 2020, 30 let od skončení komunistické cenzury a chrání hodnoty, jež tvoříme my všichni společnými silami. Cílem TOKEVIZE je lidem připomenout, že právo na přístup k informacím je základem demokracie a svobody. Cílem TOKEVIZE je lidem nabídnout svobodný prostor, který tyto hodnoty trvale ctí.

Tokevize

TOKEVIZE sdílí také videa, která byla prokazatelně a bez souhlasu autora smazána z centrálně spravovaných datových úložišť. Videa, jež jsou v souladu s hodnotami zdravé a svobodné společnosti, ve které platí demokratická pravidla suverénního státu a je u nich obava, že právě proto by mohla být smazána.

Videa zde sdílená mají v pokoře a s odvahou reflektovat svobodu tvorby.

Prostor TOKEVIZE je prostorem respektu k informacím sdílených za účelem vzdělávání naší svobodné společnosti a podpory kolektivního vědomí.

TOKEVIZE je zde pro každého, kdo chce konstruktivně využívat výhod decentralizované správy hodnot na blockchainu proto, aby mohl o svých digitálních aktivech rozhodovat vždy jen a pouze sám.

Jak TOKEVIZE funguje?

TOKEVIZE funguje na technologiích Interplanetárního Systému Souborů (IPFS) a blockchainu Ethereum, neboli tzv. DLT „technologii distribuovaných záznamů“.

Oproti ukládání záznamů v jedné centrální databázi, DLT distribuuje jejich kopii mezi širokou síť uživatelů chráněnou vzájemnou společenskou shodou této sítě, která pak nevyžaduje centrální autoritu, na kterou by jinak bylo možné vyvíjet nátlak s cílem záznamy smazat.

Přístupové klíče k záznamům o videích mohou být uložené také v tokenech na platformě XIXOIO. Využití klíčů na XIXOIO podléhá schválení referendem vybraných tokenholderů, které klíče prostřednictvím kvóra a majority ovládají.

Správu privátních klíčů, majetku a podílů na ně vázaných, dále zajišťuje a odborně na ně dohlíží krypto-bankovní asociace BACCA.io, jehož je projekt XIXOIO řádným členem.

Podívejte se i vy, jaká videa najdete na tomto nově vzniklém video-kanálu TOKEVIZE.