CZECHCRUNCH: Pražský startup XIXOIO v Česku pořádá První Mezinárodní Krypto Bankovní Konferenci na Světě

Kryptoměny a technologie blockchainu čím dál více pronikají do konvenčního finančního světa, kde s nimi začíná pracovat množství předních tradičních hráčů. Na jedné straně stojí běžné banky a finanční instituce, na druhé anarchistický krypto svět, což na první pohled nejde příliš dohromady. Právě zástupci obou táborů nicméně vystoupí na vůbec první mezinárodní krypto-bankovní konferenci, která se uskuteční v listopadu v Praze, a zkusí tam obě strany propojit.

 

Česká republika patří v kryptoměnovém světě mezi významné země, a proto se tu usídlil také nový startup XIXOIO, který chce se svým mezinárodním týmem v čele s Čechem Richardem Watzkem vyvíjet produkty postavené na blockchainu. Pro svůj start na trhu nicméně zvolil neotřelý způsob – uspořádá konferenci XIXOIO První Krypto Bankovní Konferenci na Světě, která proběhne 29. a 30. listopadu v Empire Hall Slovanského domu na pražských Příkopech.

První mezinárodní krypto-bankovní konference chce představit aktuální trendy ve světě kryptoměn a bankovnictví v potřebných souvislostech, a proto do Prahy dorazí známé osobnosti tuzemské a světové bankovní scény a také uznávaní lídři kryptokomunity. Mezi nimi například expertka na blockchain a fintech v Evropské komisi Letitia Seglah, specialista na daně a přeshraniční právo Michal Hanych ze SimpleTax či Christoph Mussenbrock z insurtech startupu Etherisc.

 

 

Zakladatelé XIXOIO Nikolay Rozhok a Richard Watzke (zleva)

 

„Konference je pro každého návštěvníka jedinečnou možností, jak být u zrodu nového světa investování. Je příležitostí osobně se setkat s kapacitami oboru, ale také získat jedinečné know-how, jak pomocí technologie blockchain získat zdroje pro rozvoj podnikání nebo jak pomocí ní i jako fyzická osoba chytře investovat,“ říká ke konferenci šéf XIXOIO Richard Watzke.

Hromadná účast Čechů

Na první pohled dva nespojitelné světy se podařilo dát novému pražskému startupu dohromady a řešit se tak budou témata, jako je tokenizace firem, blockchain z pohledu bank, účetnictví na blockchainu, investice do kryptoměn a také to, zda krypto znamená konec tradičního bankovnictví. V Praze vystoupí mimo zahraničních tváří jako je Alex Tapscott, spoluzakladatel Blockchain Research Institute či John Winkler z Accenture, také přední český krypto evangelista Karel Fillner, viceguvernér ČNB Mojmír Hampl nebo Pavel Kysilka, bývalý generální ředitel České spořitelny a guvernér ČNB.

 

Prostory pražské Empire Hall, kde se konference uskuteční

 

Vstupenky na XIXOIO První Krypto Bankovní Konferenci na Světě lze zakoupit zde. Stojí 998 eur (necelých 26 tisíc korun) a platit je kromě tradiční měny pochopitelně možné i v kryptoměnách, konkrétně Bitcoinu.

Po konferenci chce XIXOIO představit zcela nový nástroj, který zásadně změní možnosti v získávání firemního kapitálu, což má zajistit blockchain a nové řešení tokenizace. V něm vidí Richard Watzke se svým týmem budoucnost a bude o něm hovořit právě i na listopadové konferenci.

 

Článek vyšel na www.czechcrunch.cz

Autor: Václav Bedrich