Krypto-bankovní ekosystém a firemní tokenizace

About_us

Co je XIXOIO

Naším cílem je vybudovat a rozvíjet nový finanční ekosystém, který by uspokojil potřeby klientů z různých odvětví, včetně zavedených, reálných podniků a finančního sektoru.

Za tímto účelem budujeme modulární platformu zahrnující řešení jako financování, kryptografické brány, právní servis, dodržování předpisů, konzultace a dohled.

products

Naše produkty

K plnému pokrytí potřeb našich klientů XIXOIO
platforma vyvíjí a spravuje více modulů.

Tokenizace

Prvotní veřejná nabídka coinů IPCO (Initial Public Coin Offering) je nástrojem pro firmy využívající blockchain technologii. Společnosti zadají své podnikatelské návrhy, které jsou následně vyhodnoceny a nabídnuty potenciálním investorům. Investoři mají možnost zakoupit tokeny dané firmy, které představují podíl na budoucích příjmech či podobné nároky. Po dosažení vytyčených mezníků je pak utržený kapitál vydáván v tranších. Celý proces se odehrává v prostém, bezpečném a regulovaném prostředí.

Obchodní účty

Jedná se o cloud software, který zprostředkovává hotovostní či fiatové transakční služby. ROWA B. pracuje s licencí EMI (Electronic Money Institution), které mohou být využívány klienty pomocí tzv. white label licencing (systém licencování produktů bez značky). Služba FASTransfer, služba zprostředkující převod peněz v zemích Jihovýchodní Asie, jako první využívá ROWA B. software. ROWA B. je součástí platformy XIXOIO, jde o kryptofinanční platformu typu PaaS (Platform as a Service neboli Platforma jako služba).

Opatření proti praní špinavých peněz

Komplexní, flexibilní a přizpůsobitelný online cloud software zamezující praní špinavých peněz, který vyvíjí a aktualizuje AML hodnocení soukromých osob i firemních klientů, finančních institucí, a dalších odpovědných subjektů v souladu se zákonnými požadavky.

Fiat-krypto brána

Platforma pro chytré platby zaměřená na fiat-kryptoměnové platební operace s funkcí převádění měn. Tato služba je využívána společnostmi k zprostředkování plateb, směnných a obchodních služeb pro své klienty. BrambleX je součástí XIXOIO kryptofinanční platformy typu PaaS (platforma jako služba).

Webové stránky se připravují.

Bankovní řešení

Cloud software na klíč určený pro klienty v bankovním sektoru. Banky mají možnost dodat svým klientům zabezpečené služby využívající bezznačkové blockchainové technologie. Není zapotřebí zakládat specializovaná oddělení ani vyvíjení vlastních blockchainových nástrojů. Ypsilonbank je součástí XIXOIO kryptofinanční platformy typu PaaS (platforma jako služba).

Webové stránky se připravují.

Platební karta

Fiat/kryptoměnová platební karta s více měnami (zprostředkovaná jako bezznačková technologie) umožňuje klientům nastavit si vlastní služby. Karta podporuje fiatové a kryptoměnové vklady, platby a výběr hotovosti – u účtů s několika měnami v rámci každého úkonu automaticky vybírá finančně nejvýhodnější variantu. Igorcard je součástí XIXOIO kryptofinanční platformy typu PaaS (platforma jako služba).

Webové stránky se připravují.

Právní služby

Právní služby určené klientům platformy XIXOIO, zajištěné profesionálními právníky se znalostí právní a regulační problematiky v oblasti blockchainu. Asistence s vhodným nastavením „chytrých“ smluv a prodejem IPCO tokenů, to vše v souladu s regulacemi proti praní špinavých peněz.

Webové stránky se připravují.

Zabezpečení a opatrovnictví

Bezpečnostní služby a pojištění pro klienty platformy XIXOIO využívající pokročilé bezpečnostní technologie ve formě hardwarových peněženek, transakcí vyžadujících vícero podpisů a opatrovnických služeb.

Webové stránky se připravují.

Financování

Jedná se o investiční fond s licencí na obchodování s cennými papíry. Procesem tzv. passportingu může eezzu nabízet tokeny v rámci celé EU. Eezzu také v případě potřeby poskytuje půjčky žadatelům o služby IPCO na účely uhrazení poplatků spojených s procesem přihlašování do této služby.

Webové stránky se připravují.

Burza

První burza na světě zaměřená na kapitálové tokeny.

Webové stránky se připravují.

Prosazování zájmů a lobbing

BACCA (Banking Cryptocurrency Association) neboli Asociace kryptoměnnového bankovnictví je nezávislá mezinárodní asociace, která reprezentuje, prosazuje a hájí zájmy svých členů na národní i mezinárodní úrovni. BACCA jedná s vládními, nevládními a obchodními organizacemi a účastní se legislativního procesu a nastavování standardů v daném oboru.

Webové stránky se připravují.

XIXOIO team

Nikolay Rozhok

Nikolay Rozhok

Chief Executive Officer
Richard Watzke, Co-founder of XIXOIO

Richard Watzke

Chief Strategy Officer
Petr Ponert

Petr Ponert

Head of Business Development
Marian Hanes

Marian Hanes

CEO of AML system software s.r.o.
Olga Petrovicova

Olga Petrovicová

Chief of Compliance
Nataliya Rozhok

Natalya Rozhok

Chief Information Officer
Yuriy Shiryaev

Yuriy Shiryaev

Head of Design
Jan Laňka

Jan Laňka

Head of Legal
Alexandra Kazyrevich

Alexandra Kazyrevič

Senior Software Developer
Alexey Choporov

Alexey Choporov

Senior Software Developer
Vitaliy Zamirovskiy

Vitaliy Zamirovskiy

Junior Software Developer
Alexey Saraikin

Alexey Saraikin

Senior Software Developer
Gabriela Ponert

Gabriela Ponert

Marketing & Event Director
Jean-Philippe Berliac

Jean-Phillipe Berliac

Chief Security Officer
Uranbileg Orsoo

Uranbileg Orsoo

Financial Operations Specialist
Julia Demchenko

Julia Demchenko

Chief Administrative Officer
Milena Brožová

Milena Brožová

HR Manager
Zuzana Zajacová

Zuzana Zajacová

Office Manager
Thang Pham

Thang Pham

Business Development Manager
Karel Fillner

Karel Fillner

Consultant / President, BACCCA
Jan Lánský

Jan Lánský

Consultant

Partneři

Don't miss

Chci novinky!

media
Wrote_about_us

XIXOIO v médiích

Novinky

FAQ

Časté Otázky

Co je XIXOIO?

XIXOIO je ekosystém pro kryptoaktiva, bankovní a fintechová řešení využívající možností blockchainu. Hlavním cílem je poskytnout společnostem komplexní řešení pro získávání kapitálu. Pro dosažení tohoto plánu vytváří XIXOIO certifikovaný tokenizační proces – initial public coin offering (IPCO).

Co je IPCO?

Initial Public Coin Offering (IPCO) je certifikovaný proces prvotní veřejné nabídky coinů, při kterém firma nabízí investorům své tokeny k investici. Cílem úspěšného procesu IPCO je získání kapitálu na další rozvoj firmy a vytvoření komunity držitelů tokenů, kteří získávají možnost investovat do firemních záměrů (dle zvoleného typu prodávaného tokenu).

Co je to token?

Kryptoměnové tokeny jsou jednotky existující na blockchainu (decentralizované, sdílené databázi). Tokeny na rozdíl od kryptoměn nemají vlastní blockchain, ale fungují jako dceřiné projekty již existující kryptoměny.  Typickým příkladem jsou tokeny vznikající na platformě Ethereum, jež umožňuje komukoliv vytvořit vlastní tokeny. Tokeny vzniklé na platformě Ethereum (například ve standardu ERC-20 či ERC-223 – tím je i XIXOIO token) je možné držet na Ethereum adresách a jsou podporovány ekosystémem etablovaných peněženek, a to na většině hardwarových peněženek (Trezor, Ledger). Při zasílání tokenu existujících na platformě Ethereum je zapotřebí disponovat drobnými jednotkami ETH, abyste zaplatili transakční poplatek platformy.

Co je to blockchain?

Blockchain je decentralizovaná, globálně sdílená a transparentní databáze. V rámci blockchainu jsou dohledatelné veškeré proběhlé transakce a zůstatky na jednotlivých adresách. S pomocí tzv. blockchain exploreru můžete ověřovat zůstatky na svých adresách, sledovat potvrzení zadaných transakcí, atd. Blockchain decentralizovaných kryptoměn (např. Bitcoin, Ethereum) nemá centrálního správce, je provozován komunitou tzv. těžařů a provozovatelů softwarových klientů (tzv. full node).

Tvoří XIXOIO vlastní blockchain?

Nikoli, záměrem je emitovat token standardu ERC-223 na platformě Ethereum. Budeme tudíž využívat blockchain platformy Ethereum.

Je nebezpečné investovat kryptoměn?

Obecně lze považovat investici do kryptoměn jako velmi rizikovou. Kryptoměnu může vytvořit kdokoliv, většina kryptoměn je už v době svého vzniku odsouzena k zániku. Naše kryptoměnová platforma XIXOIO přináší prvek důvěry do tohoto divokého světa. Budeme přinášet IPCO projekty, které budou námi prověřeny, aby se minimalizovala pravděpodobnost, že budou nekvalitní.

Mohou být kryptoměny snadno odcizeny?

Držení kryptoměn přináší zvýšené nároky na zabezpečení. Nicméně při vysoké kvalitě zabezpečení je odcizení kryptoměny téměř vyloučené, dokonce jejich držení lze považovat za bezpečnější než držení peněz na bankovním účtu. Kryptoměnová platforma XIXOIO nabídne i služby zvyšující zabezpečení držení kryptoměn.

Je používání kryptoměn komplikované?

V počátcích vzniku kryptoměn skutečně složité bylo. V současné době vzniká velké množství aplikací, které používání kryptoměn usnadňují. Používání kryptoměn může být tak snadné (a u XIXOIO bude) jako je používání internetového a mobilního bankovnictví.